פותחים את חודש פברואר עם בשורות מדהימות!

  • כל חיילי וחיילות צה"ל קיבלו השבוע לחשבון הבנק שכר גבוה ב-50%!
  • כל ניצולי השואה קיבלו תוספת של 2,500 שקלים לחשבון!
  • כל הקשישים הזכאים להשלמת הכנסה , קיבלו תוספת של מאות שקלים לחשבון!

במקביל, השבוע עסקנו בעיקר בסוגיית יוקר המחיה ועשינו כל שביכולתנו כדי למנוע את הפקעת המחירים על ידי יבואניות ויצואניות מזון. בשבוע הבא אקיים דיון מעמיק אליו יזומנו כל הגורמים האחראים במשק, כדי להמשיך להילחם ביוקר המחיה.

תישארו מעודכנים.

שלכם, אלכס קושניר.

הישגים

חיילי צה"ל קיבלו השבוע העלה של 50% בדמי הקיום!

זה המעט שמגיע להם. הבטחנו שמי שנותן מעצמו למדינה גם יקבל בחזרה. יש מי שמדברים ויש מי שעושים.

בואו לראות כמה אני הרווחתי כלוחם גבעתי בשנות ה90', וכמה לוחמים ירוויחו מעכשיו- בלינק המצורף.

חוק הגיוס עבר בקריאה ראשונה!

כל צעיר יהודי צריך לקום ולהגן על המדינה היהודית, והגיע הזמן שכל אזרח ישראלי יהיה שווה בזכויותיו ובחובותיו. התעקשנו על עיקרון השוויון בנטל, נלחמנו בכל הכוח כדי להעביר את חוק גיוס בני הישיבות, ואני שמח לבשר שהצלחנו בשלב הראשון. מדובר בצעד ענק בדרך לשינוי אמיתי.

הצעת החוק שתבלום את הפקעת המחירים.

לפני שלושה חודשים, ב-9 לנובמבר 2021 הפצרתי ביצרניות ויבואניות המזון שלא להעלות מחירים, לאור התחזקות השקל, ולא לנצל את הצרכנים.

ביקשתי לגלות סולידריות.

לצערי, החברות החליטו בכל זאת בתחילת פברואר להצהיר על הפקעת מחירים מתוכננת ולרכב על גל ההתייקרויות בעולם. לאורך כל השבוע קיימתי דיונים ופגישות על יוקר המחיה, ויזמתי הצעת חוק שתגביל את היצרניות מהשתלטות על שטחי מדף בסופרים באופן בלעדי. רק ככה נפרק את הריכוזיות והתלות במותגים ספציפיים, ונביא לירידה במחירים.

צפו בפעולות לבלימת הפקעת המחירים:

בפרלמנט

נאבקים בתופעת העישון בקרב בני נוער.

היום הסיגריות האלקטרוניות הן שער כניסה קל לעולם העישון בקרב בני נוער. הקלות בה ניתן להשיג את הסיגריות במחיר נגיש- מזעזעת; ההתמכרות והסכנה הבריאותית- מתרחשת בקצב מסחרר.

כדי לעצור את התופעה, אישרנו בוועדת הכספים מיסוי על הסיגריות האלקטרוניות. במקביל דרשתי שיוקצו 3 מיליון ₪ מידי שנה, לצורך המלחמה בעישון. תפקידנו כמדינה למנוע את המגיפה בקרב בני הנוער- בכל הכלים העומדים לרשותנו.

ניצול ציני של עובדים? לא בוועדת הכספים.

חברת פרי גליל טענה שבשל הרפורמה בחקלאות היא הולכת לפטר 200 עובדים. אז קיימתי דיון דחוף בוועדה, וביקשתי לדעת מה הרווח של החברה ועל אילו נתונים היא מתבססת. תשובתו של המנכ"ל הייתה: ״זאת חברה פרטית, אני לא אגיד אותם פה״. מי שמסתיר את הנתונים, כנראה גם מסתיר את המניעים.

כל החברות שמנסות לנצל בצורה צינית את העובדים שלהן, כדי לשמור על השליטה בשוק ולסכל את הרפורמות שלנו -אנחנו גם נשמור על העובדים וגם נעביר את הרפורמה למען אזרחי המדינה. המציאות שבה הצרכן הישראלי משלם הון על מוצרי בסיס, הולכת להסתיים. הנוסחה פשוטה מאוד, תחרות הוגנת = מחירים הוגנים.

אושר סופית: ביטלנו את ההיטל על עובדים זרים

כזכור, בשבוע שעבר הכנתי בוועדת הכספים את החוק המבטל היטלים על עובדים זרים, וחוסך עשרות אלפי שקלים לעסקים. ביום שלישי נשארתי במליאת הכנסת עד השעה 4 בבוקר, כדי להציג את החוק ולוודא שהוא עובר בקריאה שניה ושלישית! אני שמח לבשר שהחוק רשמית עבר, ויחול רטרואקטיבית מה-1 לינואר 2022.

בתקשורת

אריה דרעי הוציא השבוע קמפיין גזעני, ציני ומביש.

חלקם הגדול של האנשים שבחרו בדרעי לא יכולים לסגור את החודש, כי הוא החליט שלא מגיע להם ללמוד ולהתפרנס. דרעי הפך אותם לתלויי קצבאות שחילק כשוחד בחירות, בזמן שהוא צוחק עליהם מביתו בספסופה ומזיל דמעה מאתר נופש יוקרתי בשוויץ. הציניות שלו כל כך שקופה, שרואים אותה גם דרך עסקת הטיעון עליה חתם.

בראיון חושפני מהרגיל

ישבתי השבוע לשיחה אישית עם מורן אזולאי. על הקשיים כיו"ר ועדת הכספים, השעות ללא שינה , וגם מתי בכיתי בפעם האחרונה.

צפייה נעימה.

בעיתונות

תמונת השבוע

יום משפחה שמח