שבוע לא פשוט עבר עלינו

אחינו ואחיותינו יהודי אוקראינה נמצאים תחת אש, ואנחנו עושים כל שביכולתנו לסייע להם לצאת מהתופת, ולהגיע בבטחה למדינת ישראל. אני רוצה להודות לשליחים המדהימים של משרד החוץ, הסוכנות היהודית, נתיב, חב"ד וכל מי שמסכן את חייו בשטח כדי להציל יהודים, אתם עושים עבודת קודש !

לאורך כל השבוע פעלנו כדי לסייע :

  • בוועדת הכספים קיימתי דיון חירום להיערכות קליטת גל העלייה מאוקראינה.
  • יחד עם חברתי לסיעה ח"כ מלינובסקי פעלנו לשנות את מדיניות ההגירה לישראל, כדי לסייע לכמה שיותר פליטים.
  • שלחנו סיוע הומניטרי בהיקף של 100 טון ובהם שמיכות, אוהלים, מעילים ותרופות.
  • כל הנציגים המוניציפליים של ישראל ביתנו נערכים בשעות אלה לקבלת יהודי אוקראינה, מאיסוף תרומות ועד להכשרת עובדים סוציאליים.

שלכם, אלכס קושניר.

בוועדת הכספים

דיון חירום בוועדת הכספים

השבוע יזמתי דיון חירום לאור המצב באוקראינה, כיוון שהאופוזיציה בחוסר אחריות סרבה להקים את ועדת העלייה והקליטה. בעת משבר על האופוזיציה להתעלות על פוליטיקה קטנה ולגלות אחריות.  עד אז, אמשיך לכנס את הוועדה ולהכין תוכנית אסטרטגית לקליטת העולים מאוקראינה. ביתנו הוא ביתכם.

חוק הטבות מס לעולים חדשים

השבוע הצעת החוק שיזמתי לתיקון מנגנון נקודות זיכוי לעולים חדשים, עברה בקריאה ראשונה בכנסת. על פי המנגנון החדש תקופת הטבות המס תהיה ארוכה יותר, יהיו יותר נקודות זיכוי ויותר זכאים.

  1. בשנה הראשונה עולים יהיו זכאים ליחידת זיכוי אחת ממס הכנסה.
  2. בשנה וחצי לאחר מכן יהיו זכאים ל-3 נקודות זיכוי.
  3. בשנה השלישית יהיו זכאים לנקודת זיכוי אחת.

כל נקודה שווה ל-2,676 ₪ בשנה. בימים אלו, תמריצים לעולים חדשים מקבלים משנה משמעות, ואנחנו נמשיך לעודד עליה למדינת ישראל.

פורסם מתווה סיוע לעסקים ועצמאים

חזרנו ואמרנו שלא נפקיר אף בעל עסק ועצמאי שיפגע מגל האומיקרון. עם קבלת נתוני המע"מ שר האוצר פרסם את מתווה הסיוע:

עסקים שחוו ירידת מחזורים של 35% לפחות, בחודשים ינואר פברואר 2022 לעומת הכנסות בחודשים מקבילים ב2019 , יהיו זכאים לסיוע של עד 600 אלף שקלים. הסיוע ינתן לעסקים עם מחזור שנתי של עד 60 מיליון ₪ בלבד.

אנחנו לא מממנים טייקונים כפי עשו הממשלות לפנינו, אלא דואגים לעסקים הבינוניים, הקטנים והעצמאים שבאמת זקוקים לכך.

בפרלמנט

זיכרון בסלון בכנסת ישראל

הייתה לי הזכות לאחר השבוע לראשונה אירוע 'זיכרון בסלון' בכנסת ישראל.  הכרתי את מר שמעון גרינהויז, שורד שואה, גיבור ואיש שהוא השראה, ולשמוע את סיפורו המדהים.

בימים שמספר שורדי השואה הולך ומתמעט, חשוב לזכור אותם לא רק בימי הזיכרון, פעם בשנה אלא באחריותנו להמשיך את הזיכרון ביום יום. שואת יהודי ברה"מ נחשבה ל"שואה השקטה" 2.7 מיליון יהודי ברית המועצות נספו, אך סיפורם כמעט ולא נשמע עד כה. באחריותנו לשנות ולתקן עוול זה על ידי פתיחת הסלון והלב שלנו.

ציון 30 שנה לתוכנית נעל"ה

יש להם DNA של מנהיגות, חלוציות ויכולת להילחם בכל הקשיים בחיים. ואין זמן יותר נכון לומר לכל יהודי התפוצות: ישראל היא הבית.

בשטח

הגענו לבירת הנגב

שמחתי לשבת לפגישת עבודה עם ראש העיר רוביק דנילוביץ' וראשת סניף ב"ש ביתנו, ג'ולי קייט שעושים עבודה מופלאה לפיתוח העיר. הממשלה הזאת שמה את פיתוח הפריפריה על סדר היום, ב"ש היא מטרופולין הדרום, ואנו נעשה הכל כדי לקדם אותה.

ביקור בדיור לגיל הזהב

בחצי שנה האחרונות פעלנו רבות כדי לדאוג לזכויותיהם של בני הגיל השלישי, קשישים וניצולי השואה. השבוע הגעתי למפגש בבית לובה אליאב, כדי להנגיש את כל המידע והזכויות לדיירים ולתת להם אוזן קשבת לכל צורך ושאלה.

בתקשורת

בראיון לעודד בן עמי

על המצב הגיאופוליטי, תפקידי כמנכ"ל משרד העליה והקליטה, וראש ארגון נתיב לשעבר. והחלטת הממשלה שצריך להוביל כעת, בדומה לאירועי האנטישמיות שהתרחשו בצרפת בשנת 2014.

בעיתונות

תמונת השבוע

תמונה מרגשת של חיילים יהודים בצבא אוקראינה מתפללים בבית הכנסת בקייב.

שמרו על עצמכם!

ניוזלטר -ארכיון