נפרדים משנת 2021

בשנה הזאת עשינו מהפך פוליטי שהיה הכרחי אחרי שלוש שנים של סבבי בחירות, סגרים, משבר כלכלי, שחיטות שלטונית, ושיסוי עמוק בחברה.

מיום הקמת ממשלת השינוי קיימנו את כל הבטחות הבחירות שלנו: החלפת השלטון והעומד בראשו, הקמת קואליציה בלי המפלגות החרדיות, קבלת תיק האוצר, העברת עסקת חבילה למשק והעברת תקציב למדינת ישראל. בנוסף, צמצמנו את הגרעון והזנקנו את הכלכלה, הפסקנו את מדיניות הסגרים שהשביתה את המשק והחזרנו את ישראל למסלול.

בשנה הבאה מצפה לנו לא פחות עבודה. תיקון עוולות של שנים, יישום רפורמות בייבוא, בחקלאות וברגולציה. אנחנו נמשיך לעבוד כל יום בכנסת ובוועדות ונממש את תפקידנו בצורה המלאה והטובה ביותר.

אני מאחל לכם שנה אזרחית טובה, של אחדות וצמיחה, ומזמין אתכם להתעדכן בבשורות החשובות שהבאנו השבוע בכנסת.

שלכם, אלכס קושניר.

הישגים

ממשיכים לדאוג לשכבות החלשות, ומגדילים את הסיוע בשכר דירה לעשרות אלפי קשישים

ביום 28.12.2021, אישרנו בוועדת הכספים את היוזמה של שר האוצר אביגדור ליברמן  בדבר הגדלת גובה הסיוע בשכר דירה לקשישים ומשפחות עולים שממתינים בתור לדיור הציבורי.

אחרי שהעלינו בתקציב את השלמת ההכנסה לקשיש, היום אנחנו עושים צעד נוסף, שיוסיף לקשישים הזכאים תוספת של 800 ₪ בסיוע בשכ"ד בחודש, ולמשפחות העולים תוספת של יותר מ-1,000 ₪ בחודש.

התשלום יגיע לזכאים כבר בתחילת שנת 2022, ובהמשך השנה נביא פעימה שניה עם הגדלה נוספת.

עצמאים? יש לי שתי בשורות חשובות עבורכם!

  • הצעת חוק דמי אבטלה לעצמאים: אחרי שנים של מקובעות ואפליה, הצעת החוק שהנחתי למתן דמי אבטלה לעצמאים עברה בקריאה טרומית. כולנו ראינו במהלך משבר הקורונה איך עובדים עצמאים נשארו חשופים ללא מנגנוני סיוע מביטוח לאומי. החוק הזה מביא בשורה ענקית וסוף סוף ישווה את תנאי העצמאיים לשכירים.
  • נדרשתם להסדיר את מענקי הקורונה עד סוף השנה? לפני שבוע פניתי יחד עם חברי ח״כ ולדימיר בליאק לרשות המיסים, בקריאה דחופה לדחות את המועד האחרון לביצוע הסדר מענקי הקורונה ששולמו לציבור העצמאיים שלא עומדים בתנאי החוק. אני שמח לבשר שרשות המסים נענתה לבקשתנו, ונתנה הארכה ללא ריבית של שלושה חודשים (עד ליום 31.3.2022) לצורך ביצוע הסדר התשלומים. מדובר בצעד חשוב שייתן מרווח נשימה לציבור העצמאיים. נמשיך להיות עם יד על הדופק ולדאוג לציבור העצמאיים בישראל

מפתחים את האומנים בפריפריה!

שני בתים ליצירה מוזיקלית יוקמו בעיר באר שבע ובעיר עכו.

את המיזם הזה התחלתי יחד עם השר חילי טרופר והשר עודד פורר עוד בכנסת הקודמת, כאשר השגנו בוועדת הכספים תקציב ייעודי לפיתוח ועידוד התרבות בפריפריה. היום אני שמח לומר שהתקציב יוקדש להקמת בתי יצירה מוזיקלית, שיאפשרו לאומנים מקומיים לבצע חזרות והופעות במימון במדינה, ולפתח את הפוטנציאל העצום שטמון בהם.

במליאה

אני גאה להוביל מדיניות סביבתית ירוקה ולאשר את הצו הממסה כלים חד פעמיים. התוצאה של הצעד הזה היא שמירה על הטבע, על המגוון הביולוגי ועל הבריאות שלנו שמושפעת ממיקרו פלסטיק שחודר לגופנו מידי יום.

לצד הצעד המשמעותי הזה, תינתן חבילת סיוע לגופים ציבוריים המתבססים כיום על כלי חד"פ ובתוך כך תקצוב מדיחי כלים בבתי חולים, גני ילדים ופנימיות. בנוסף תקצבנו קמפיינים שיעודדו מעבר לכלים רב פעמיים והקצבנו 50 מיליון ש״ח לניקיון המרחב הציבורי.

אמשיך לפעול למען בריאות ואיכות הסביבה ולעצור את הנזקים שנגרמו בשנים האחרונות כתוצאה מהשימוש המופרז בכלים חד פעמיים.

בתקשורת

השבוע השתתפתי בכתבה מיוחדת לערוץ כאן 11
הצטרפו אליי להכנות לקראת הנובי גוד עם המשפחה

בעיתונות

תמונת השבוע

שומרים על קשר