פועלים מתוך אחריות

אנחנו נמצאים בעיצומו של גל קורונה עולמי, ואני רוצה לומר שאנחנו עם יד על הדופק כל הזמן. המסר החשוב ביותר שיש לי לומר לכם זה שאף אחד לא יופקר.

הבאנו השבוע צעדים חשובים שיעשו סדר בהתמודדות עם הגל הנוכחי:

  • מימון ימי בידוד לשכירים החל מהיום הראשון, ולראשונה גם מתווה מימון ימי בידוד לעצמאים – 4 ימים 430 ₪ ליום ותשלום רטרואקטיבי מחודש יולי עבור 3 ימי בידוד.
  • דחיית תשלומי המע"מ לעצמאיים ב-10 ימים עד ה24.1.22. מי שזקוק לפריסת תשלומים יוכל להגיש בקשה לבחינה.
  • קרן הלוואות בערבות המדינה ש ממשיכה לפעול עד סוף פברואר.
  • דחיית החזר המענקים עם פריסה נוחה עד אמצע שנת 2023.
  • סיוע ממוקד לענפי התיירות והתעופה, כולל הכשרות מקצועיות.

נמשיך לפעול באחריות עם הכסף הציבורי, ולקבל החלטות רק על בסיס שיקולים כלכליים ונתונים ולא על בסיס שיקולים פופוליסטיים.

תשמרו על עצמכם,

אלכס קושניר.

זוכרים את הגיבורים

החודש ספגנו אבידות כואבות מנשוא. רס"ן אופק אהרון, רס"ן איתמר אלחרר, סא"ל ארז שחייני ורס"ן חן פוגל ז"ל, היו מלח הארץ שהקדישו את חייהם למען ביטחון המדינה.

יהי זכרם ברוך.

הישגים

למען ציבור הפנסיונרים

הורדנו השבוע בוועדת הכספים את תקרת דמי הניהול! במקום 0.5% ל-0.3%.

הצעד הזה יוודא שכל הפורשים לפנסיה ייהנו מהנחה מובטחת בדמי הניהול, מה שיוביל להעלאה בקצבאות הפרישה. אנחנו עושים צדק עם האזרחים הוותיקים שעבדו וחסכו כל השנים, וכעת יזכו להנות מפירות החיסכון.

נמשיך לתגמל את הציבור שעובד, משלם מיסים, משרת בצבא ועושה מילואים.

בן גוריון אמר שעתידו של העם היהודי ומדינת ישראל יבחנו בנגב, והוא צדק.

אישרנו בוועדת הכספים תקציב היסטורי של 25 מיליון ₪ לקידום יוזמות טכנולוגיות בבאר שבע, במטרה להפוך אותה למטרופולין של הנגב כולו. התקציב הזה מתווסף לתקציב שאישרנו בחודש הקודם למעבר קריית המודיעין לנגב.

הממשלה הזאת סוף סוף שמה את הנגב על המפה!

רואים את העצמאים ובעלי העסקים

בעקבות הגל הנוכחי, פניתי למנהל רשות המסים בבקשה לדחות את תשלומי המע"מ עד ה-24 לחודש, כדי להתמודד עם בעיית הנזילות לעסקים הקטנים והבינוניים הזקוקים לכך. בנוסף, עסק/ עצמאי הזקוק לדחייה נוספת מוזמן להגיש בקשה לרשות המסים וזו תיבחן.

ניצחון לסביבה

אני מברך על המלצת הוועדה הגיאוגרפית שלא לאשר את העברת השטחים מהמועצה האזורית מטה יהודה לקריית יערים, שביקשה להשתלט על השטחים ולבנות עיר חרדית בעליות לירושלים על חשבון שטחי טבע שמורים בעלי חשיבות אקולוגית אדירה.

ליוויתי את המאבק הצודק של תושבי היישובים הסמוכים בשנתיים האחרונות, שהתנגדו נחרצות לפגיעה העתידית בערכי הטבע ובמרקם החברתי העדין באזור.

ההחלטה מונעת את הרס הצביון הייחודי החברתי באזור בו חיים יחד חילונים, דתיים, חרדים, ערבים ונוצרים, תוך הפרדה גאוגרפיית שמשמרת את האיזון.

בשטח

חינוך למצוינות

סיירתי בתחילת השבוע עם יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ שרן השכל,  בבית ספר עצמאי דו לשוני, שמעניק לילדים מסגרת רחבה של הקניית ידע. מהשיעורים שנחשפתי אליהם היה שחמט, רובוטיקה, ביולוגיה ופיסול. כל מורה נבחר בפינצטה, וכל ילד מקבל תשומת לב מלאה!

לא מדובר בבית ספר לעשירים, אלא לכולם. חשוב לומר שבית הספר לא לוקח שקל אחד מהמדינה.

בתי ספר כמו זרקור צריכים לפרוח במדינת ישראל ולא להיתקל בחסמים. לכן אפעל לקדם חקיקה שתאפשר לעוד בתי ספר כאלה להיפתח, מבלי הערמת קשיי הביורוקרטיה שקיימת היום. תישארו מעודכנים.

"דע מאין באת, ולאן אתה הולך".

לקחתי אתמול חלק בפאנל מיוחד בנושא ההשתלבות של עולי ברה"מ לשעבר בארץ.

אחד הדיסוננסים הגדולים ביותר שקיימים לעולים, זאת מצד אחד ההרגשה שלנו כישראליים לכל דבר, שעלו ארצה בגיל צעיר, התחנכו בבית הספר, שרתו בצבא וקיבלו השכלה. אך מצד שני, הרבה אנשים מסתכלים עלינו עדיין כעולים חדשים, כנטע זר. (מי שעוקב יודע שזכיתי לא אחת לקריאות 'עולה חדש' במליאת הכנסת)

האתגר שלנו הוא היכולת להכיר ולהתגאות במה שעברנו ולהנחיל זאת גם לדורות הבאים. להגיע למצב שכל קהילה שבאה עם ההיסטוריה משלה , תדע להתחבר ולכבד את האחר.

בתקשורת

צפו בראיון לדמוקרט TV על גל האומיקרון, יוקר המחיה והרפורמות החברתיות שנכנסו לתוקף.

בראיון לחדשות 13 על הצעדים שאנו נוקטים בגל הנוכחי.

בעיתונות