מקשיבים ומחויבים לכם.ן

השבוע פעלנו במתכונת מלאה בכנסת, הבידודים מאחורינו.

מידי יום ישבתי עם בכירים במשק, עם שר האוצר, שר החקלאות ושרת הכלכלה. עם נשיא לשכת יועצי המס ומנכ"ל ביטול לאומי. כל הפגישות הללו נועדו כדי לבחון את מצב המשק ואת הסיוע שאנו יכולים לתת למי שנפגע מהגל הנוכחי.

במקביל העברנו בוועדת הכספים שני חוקים קריטיים שיסייעו למלחמה ביוקר המחיה.

אני מזמין אתכם לקרוא את הניוזלטר שמסכם עוד שבוע מלא בהישגים.

שלכם, אלכס קושניר.

 אתמול ציינו את יום השואה הבינלאומי.

77 שנים עברו מיום הגעת בעלות הברית לשערי אושוויץ, אחד המקומות הקשים והכואבים ביותר עבור העם היהודי.

אנחנו מתאחדים כדי לזכור את ששת מיליוני היהודים שנרצחו באכזריות על ידי הנאצים ומשתפי הפעולה, וגם את כל הגיבורים ששרדו, וממשיכים לשמור על זיכרון השואה והמאבק באנטישמיות על כל צורותיה. נמשיך לחזק בגאווה את העם היהודי ומדינת ישראל, ולומר לעולם לא עוד!

הישגים

מסירים היטלים על עובדים זרים!

הבאנו השבוע בשורה היסטורית לענפים במשק. אישרנו בוועדת הכספים את החוק של שר האוצר אביגדור ליברמן, המבטל היטלים על העסקת עובדים זרים.

העוול שהביא במהלך השנים להתייקרות חדה בעלויות של תעשיות המסעדנות, מלונאות, בניין ועוד, מסתיים!  ביטול ההיטל יחסוך עשרות אלפי שקלים לכל עסק ועסק. (ויחול רטרואקטיבית מה-1 בינואר 2022)

אנחנו נמשיך לשפר את התנאים של בעלי העסקים בישראל ולעודד אותם לפרוח בתנאים נוחים והוגנים.

כל הבשורות לבני הגיל השלישי

בעבר נושאים כאלה לא היו חלק מהאג'נדה של ועדת הכספים, והיום כיו״ר הוועדה אני גאה לשים אותם על סדר היום.

זה מגיע לכם.ן :

  • העלינו את קצבאות השלמת ההכנסה לקשיש– אנחנו לא משאירים אף קשיש מתחת לקו העוני ! כיום יש במדינת ישראל כ-200 אלף קשישים הזכאים להשלמת הכנסה, אשר מצבם השתפר באופן אוטומטי מינואר 2022. אני קורא גם למי שלא זכאי היום להשלמת הכנסה להגיש בקשה לביטוח לאומי, יש שלל הטבות שאתם עשויים לקבל.
  • הגדלנו את הסיוע בשכר הדירה לקשישים העומדים בתור לדיור הציבורי בעוד 800 שקלים בחודש, וזאת רק הפעימה הראשונה!
  • הורדנו את דמי ניהול הפנסיות מ0.5% ל0.3% – המשמעות היא שכבר מחודש פברואר קצבת הזקנה של הפורשים צפויה לגדול ב2%.
  • הגדלנו את המענקים השנתיים לניצולי שואה ווטרנים באלפי שקלים.

נמשיך לתגמל את מי שעבד כל חייו, שילם מיסים ושרת בצבא.

פותחים את שוק האשראי לתחרות

זה לא סוד שהעסקים בישראל סובלים ממחנק באשראי, שמהווה את אחד המחסומים הגדולים להתקדמות הכלכלה והעסקים כיום.

לכן אישרנו השבוע בוועדת הכספים לקריאה שניה ושלישית, את החוק שיכניס תחרות גם לשוק האשראי העסקי וגם לשוק האשראי למשכנתאות, על ידי הורדת הכבלים מגופים חוץ בנקאיים. מדובר באבן דרך לפתיחת שוק המשכנתאות לתחרות, שמטרתו להביא להורדת ריביות, וכמובן אפשרות לעסקים לקבל אשראי זול וזמין יותר. מדובר בצעד קריטי במלחמה להורדת יוקר המחיה, וההשלכות על המשק הישראלי כתוצאה מכך יהיו עצומות!

אנחנו מחויבים לבעלי העסקים.

בנוסף להסרת ההיטלים על עובדים זרים ופתיחת שוק האשראי לתחרות, אישרנו השבוע בקריאה שניה ושלישית את חוק דמי הבידוד לעצמאים ושכירים. פעם ראשונה בהיסטוריה שעצמאים יקבלו דמי בידוד, אשר יעמדו על 570 ₪ ליום בידוד, ויחולו רטרואקטיבית.

בפגישה עם שר החקלאות עודד פורר, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי ונשיא לשכת יועצי המס ירון גינדי בחנו את המשך הסיוע שניתן להעניק למי שיפגע מהגל הנוכחי. שיהיה ברור, לא נשאיר אף אחד מאחור. יש לנו אחריות גדולה על כספי הציבור. נדאג באופן ממוקד למי שזקוקים לסיוע ולא נפקיר אף אחד.

בשטח

פעילות לילה עם השומר החדש

השבוע התלוויתי לפעילות שטח של השומר החדש ביער להב כדי לומר להם קודם כל תודה, על עבודת הקודש שהם עושים.

אני זוכר את עצמי כצוער בבה״ד 1 עושה ניווטי בדד באיזור נבטים, באותה תקופה החבר׳ה הבדואים באיזור היו מזמינים אותנו לקפה.

אחרי הצבא המשכתי לשב״כ והייתי מסתובב באותם האזורים עם רכבים רגילים. אחרי כמה שנים חזרתי כבר עם רכבים ממוגנים, ואז הבנתי איך העסק הולך ומדרדר.

כמה שנים מאוחר יותר כמנכ״ל משרד העליה והקליטה פנו אלי ממשרד רוה״מ, לשאול איך אפשר ללמד את הבדואים עברית כשפה שניה. פה הבנתי שאיבדנו את היכולת לחבר את האוכלוסיה הזאת למדינת ישראל. הפשיעה שאנחנו רואים בתקופה האחרונה היא תוצאת הזנחה של שנים. אפס ערכים משותפים וכתוצאה מכך- מאבק על השטח.

כל זוג נעליים שנמצא פה בשטח, בכל הגזרות גם בצפון וגם בדרום, בלילות ובגשמים, כדי לשמור על הרצף של ההתיישבות היהודית, זה זוג נעליים שמשנה מציאות.

מצילים את הרי ירושלים

את המאבק של הצלת הרי ירושלים אני מלווה כבר תקופה ארוכה. שמחתי להיפגש השבוע שוב עם מובילי המחאה כדי לתמוך במאבק, ולעשות הכל כדי לשמור על השטחים ירוקים בהרי ירושלים, ועל אלפי מינים של בעלי חיים, עצים ומעיינות.

מוזמנים לקרוא איך אני מעביר את הסופ״שים שלי, בראיון מיוחד עם אלעד זוהר.

בתקשורת

בראיון ל"סודות הנדלן" מדבר על כמה התחלות בניה הממשלה הציבה לעצמה, כיצד נפנה קרקעות מהמרכז ואיך מס הרכישה הולך לסייע לזוגות הצעירים לרכוש דירה. צפו

בעיתונות

תמונת השבוע

שבת שלום מירושלים המושלגת