עובדים מסביב לשעון

שבוע ראשון לפגרה, המשכתי להגיע לכנסת מידי יום ולנהל דיונים חשובים בוועדת הכספים. החלטת ממשלה אחת היסטורית למיגון העיר אשקלון עברה סוף סוף ויצאה לדרך. הרפורמה בחקלאות יצאה לדרך גם כן,  במטרה להוריד את מחירי הפירות והירקות. ומענקי הסיוע לעובדים בשכר נמוך הוכפלו מ20% ל-40%!

לקראת סוף השבוע הגעתי לחיילי צה"ל והעולים החדשים מאוקראינה כדי לשמח עם משלוחי מנות ולשמח לקראת החג. אני מאחל לכולכם חג פורים שמח!

שלכם

אלכס קושניר.

בפרלמנט

מסכמים מושב חורף

כשהתמניתי לתפקיד יו"ר ועדת הכספים, ההי חשוב לי להכניס את הפן החברתי והסביבתי שלא ניתנה עליו הדעת בעבר. לא רק רדיפה אחרי הישגים מיידיים אלא גם הסתכלות לטווח הארוך. עכשיו כשאני חוזר חודשים אחורה, אני גאה לראות שהצלחתי. זה היה מושב מאתגר, של מאות שעות ניהול דיוני תקציב, ואז העברת החוקים במליאה עד שעות הבוקר, אך כל זה מתגמד לנוכח התוצאה. היכנסו ללינק לכל מה שעשינו עבורכם בחצי שנה האחרונה.

מיגון אשקלון יוצא לדרך

את מה שנתניהו הבטיח במשך 10 שנים, קיימנו ב-7 חודשים. אושרה החלטת ממשלה היסטורית למיגון העיר אשקלון בגובה 330 מיליון ₪. את המהלך הובלתי עוד מדיוני התקציב ואני רוצה להודות לשר האוצר ולראש הממשלה, אחרי שנים של הבטחות כוזבות, אנחנו עושים צדק עם תושבי אשקלון- העיר המופגזת ביותר בישראל.

התקציב יקנה מיגון לאלפי יחידות דיור.

  • כל תושבי אשקלון המקבלים השלמת הכנסה יהיו זכאים ל 100% מענק, לצורך בניית ממ״ד.
  • החלטת ממשלה תעניק גם זכאות לכל תושבי העיר להלוואה מסובסדת בגובה 100% לבניית ממ״ד.

העברנו 4 אמבולנסים משוריינים לאוקראינה

לאחר שקיבלתי פניה ממשלת אוקראינה לקבלת אמבולנסים, בשיתוף פעולה יוצא דופן יחד עם מד"א, העברנו 4 אמבולנסים ממוגנים מלאים בציוד רפואי מציל חיים. במהלך השבועיים האחרונים ביצעתי אינספור שיחות בין כל הגורמים שנרתמו למשימה ובהם הסוכנות היהודית, חברת השילוח DHL , שגרירות ישראל באוקראינה ועובדי רשות התעופה. שלשום הגעתי לשדה התעופה לוודא את העברתם והתרגשתי לראות שהפרויקט אכן יוצא לפועל. אמשיך לקיים שיתוף פעולה אדוק עם מד"א, ולהביא סיוע הומניטרי קריטי לאזרחים שנמצאים באזורי הקרבות.

מגדילים את מענקי הסיוע ל40%!

למרות הפגרה של הכנסת, אני ממשיך לכנס את ועדת הכספים ולקדם חוקים במלוא המרץ. השבוע התחלנו להכין את התוכנית הכלכלית של השר אביגדור ליברמן לקריאה שניה ושלישית. התוכנית כוללת שלושה רכיבים:

  1. הגדלת הכנסה פנויה למשפחות עובדות באמצעות נקודות זיכוי, ומענקי סיוע לעובדים בשכר נמוך
  2. הפחתת מיסים, מכס -0 אשר נכנס לתוקף ממש בימים אלה.
  3. סבסוד צהרונים באשכול 4 ו-5, מה שלא היה עד כה.

בדיון ביקשתי מהאוצר לבחון בחיוב את ההגדלה של מענקי העבודה, ואני שמח לבשר שבמקום 20% המענקים יעמדו על 40%! זאת על מנת להגדיל את ההכנסה הפנויה לשכבות החלשות ולעודד אותן להישאר בשוק התעסוקה.

מקימים מרכז לטיפול בטראומה באמצעות בעלי חיים

לגדול באשקלון זה לגדול באי ודאות. בזמני חירום ובמצבי שגרה אוכלוסיית העיר נמצאת במצב פגיע ורגיש ביותר. על מנת להתמודד עם טראומות שרבים חווים, אישרנו תקציב של 3 מיליון ₪ להקמת מרכז לטיפול באמצעות בעלי חיים. אני מודה לסופה ביילין, מ"מ ראש עיריית אשקלון על היוזמה, ולשר עודד פורר על ההירתמות והקצאת התקציב לשם כך.

בשטח

מחלקם משלוחים לחיילי צה"ל

כחלק מהפעילות הענפה של צעירי ישראל ביתנו, הלכנו השבוע לחלק משלוחי מנות לחיילי וחיילות צה"ל היקרים במחסום קלנדיה, ששומרים עלינו מסביב לשעון, גם בתנאים לא פשוטים של קור ירושלמי מקפיא.  שמחתי להעלות חיוך לחיילים, ולהגיד להם תודה על כל מה שהם עושים.

ביקרנו עולים חדשים

השבוע הגעתי בשעות הלילה המאוחרות לטרמינל 1 נתב"ג, כדי לפגוש עולים חדשים מאוקאינה, לקבל את פניהם ולבדוק לשלומם. מדינת ישראל היא הבית לכל יהודי התפוצות, ואנחנו נעשה את המקסימום כדי לקבל את העליה הזאת בתנאים טובים ונוחים. ברוכים הבאים לישראל!

מסיבת פורים מפלגתית

הגענו לחגוג עם צעירי המפלגה מסיבת פורים, שמחתי לראות פנים חדשות של צעירים שהצטרפו למפלגה, מתמחים שמלווים את העשייה שלנו בכנסת, וכמובן עובדי המפלגה המסורים. חג פורים שמח

בתקשורת

הרפורמה בחקלאות יוצאת לדרך!

שר האוצר ושר החקלאות חתמו השבוע על הצווים לרפורמה בחקלאות, מטרת הרפורמה אחת ויחידה: להוריד את מחירי הפירות והירקות שעברו את כל הקווים האדומים! הלובי היחיד שמנהל את ישראל ביתנו הוא כלל אזרחי מדינת ישראל, שצריכים לשאת התייקרות הזויה ומופקעת של 100% ב-20 שנה.

ניוזלטר -ארכיון