לא עוצרים לרגע.

מדינת ישראל שברה את כל התחזיות, עם הצמיחה הכלכלית הגבוה ביותר שהייתה ב- 21 שנים. זאת תוצאה של מדיניות מחושבת, נכונה ואחראית של ביטול סגרים וחל"תים והחייאת המשק.

לאחר שהאוצר הציג את החלק הראשון של התוכנית הכלכלית להורדת יוקר המחיה, השבוע הוצג נדבך נוסף ובלתי נפרד: הגדלת העוגה. עידוד יציאה לשוק התעסוקה במגזרים שלא לוקחים חלק. אם הם לא יצטרפו למעגל העבודה, אנו נתעורר בעוד עשר שנים, כאשר ההציבור שכן עובד יצטרך לשלם מסים גבוהים בהרבה.

בחמישה ימים קיימנו 4 דיונים בוועדת הכספים, 3 פגישות עם השטח, העברנו 2 חוקים שיזמתי בקריאה טרומית, ושדרוג 1 גדול לתוכנית המיגון לעיר אשקלון. נמשיך עם הרגל על הגז, כדי לקדם כמה שיותר מהלכים שישפרו את החיים של כולנו. שיהיה סופ"ש נעים!

שלכם,

אלכס קושניר

בפרלמנט

חוסכים עשרות אלפי שקלים ברכישת דירה!

הצעת החוק שלי להגבלת הצמדת מחירי הדיור למדד תשומות הבניה עברה השבוע בקריאה טרומית פה אחד במליאת הכנסת. ההצעה תחסוך עשרות אלפי שקלים לכל רוכש דירה מהקבלן, ותוזיל את מחירי הדיור בשני אחוזים. נמשיך להילחם ביוקר המחיה ויוקר הדיור, בכל הכלים העומדים לרשותנו.

תוכנית המיגון לאשקלון משתדרגת

לאחר שבדיוני התקציב יזמתי הקצאה של רבע מיליארד שקלים לטובת מיגון העיר אשקלון, יחד ראש עיריית אשקלון תומר גלם ומ"מ ראש העיר סופה ביילין החלטנו להעלות את הסבסוד ל100% עבור כל מי שמקבל השלמת והבטחת הכנסה. אני מודה לשר האוצר אביגדור ליברמן על התוספת התקציבית של עוד 70 מיליון ₪ למימוש התוכנית, שתעמוד על 320 מיליון שקלים סה"כ.

הסיוטים של ילדים ואימהות, קשישים ובעלי מוגבלויות מעוטי יכולת, שלא יכולים להגן על עצמם מפני טילים כי אין להם ממ"ד בבית, הולכים להסתיים. תושבי אשקלון יזכו למיגון סוף סוף.

מעגנים את מעמדה של העדה הדרוזית

העדה הדרוזית קשרה את גורלה עם מדינת ישראל עוד לפני קום המדינה. כלוחם צה"ל, לחמתי כתף אל כתף עם לוחמים דרוזים יחד ולא היה שום הבדל ביני לבינם, ואני לא חושב שצריך להיות הבדל כזה באזרחות.  השבוע היה לי הכבוד להעביר בקריאה טרומית הצעת חוק שיזם השר חמד עמאר, והוגשה על ידי בכנסת. הצעה שתעגן את מעמדה של העדה הדרוזית כשוות זכויות במדינת ישראל.

מוועדת הכספים

דיון מיוחד על תקציבים לניצולי שואה

השבוע קיימתי דיון מיוחד בוועדת הכספים, במטרה לבחון את התקציבים הניתנים היום לניצולי שואה. יש לנו חוב מוסרי שכנראה לא נצליח להחזיר אף פעם, אבל אנחנו חייבים לעשות את המקסימום!

בתקציב האחרון עשינו פעולות אמיתיות שיעלו את רווחת שורדי השואה, ובהן העלאת מענק שנתי בעוד 2,500 שקלים, אך הדרך עוד ארוכה. לכן ככל שאנו מתקרבים לדיוני התקציב הבא, ביקשתי ממשרד האוצר להיות מוכן עם נתונים על כל ניצול וניצול, כדי שנוכל לקבל החלטות נכונות בכנסת ובממשלה.

תורמים דם ומצילים חיים

בעקבות פרסומים על מחסור בדם, הגיעו צוותי מד"א המסורים לכנסת, ואני שמחתי לתרום כמידי שלושה חודשים. לא מחמיצים ולא מחרימים הזדמנות להציל חיים.

תכנית המתמחים של ישראל ביתנו

אם תבואו אליי למשרד, תגלו שכל אחד מצוות היועצים שלי היה פעם מתמחה. ישראל ביתנו מקדמת מתמחים בכל מקום ובכל הזדמנות, כי הם הפנים שלנו, הם דור העתיד. שמחתי לבוא ולהרצות למתמחים הצעירים, שמגיעים מידי שבוע לכנסת ולומדים את העבודה בפרלמנטרית על בשרם. אם גם בכם.ן יש את הרעב להיכנס ולהשפיע, הצטרפו אלינו.

בשטח

"אין מקום לחלומות קטנים"

השבוע סיירתי במרכז פרס לשלום ולחדשנות, ונחשפתי לחוד החדשנות הישראלית. המצאות כמו כיפת ברזל, דיסק-און-קי ומוביל-איי, הן רק חלק מעשרות פיתוחים ישראלים שכבשו את העולם. פרס האמין שאנחנו צריכים להשקיע במדע ובחדשנות, ובכך נבדיל את עצמנו מיתר המדינות, וכמה שהוא צדק, הוא ידע לחלום בגדול.

בתקשורת

בראיון לפגוש את העיתונות

במשך הרבה מאוד שנים המדינה השאירה את המשפחות שתורמות לכלכלתה, מחוץ לתוכניות הסיוע. אף אחד לא דיבר עליהן, כולם שכחו אותם הגיע הזמן לשים אותן בראש סדר העדיפויות.

בראיון למתן חודורוב

אם לא נגדיל את שוק התעסוקה עכשיו, אנחנו נתעורר בעוד עשר שנים כאשר הציבור שכן עובד יצטרך לשלם מס הרבה יותר גבוה.

בעיתונות

תמונת השבוע

Happy Valentine's Day

זה נכון שביום האהבה אנחנו עושים הכל כדי לשמח את היקרים לנו. אבל האושר האמיתי הוא לקום כל בוקר, לראות פנים מחייכות ולדעת שיש לך פרטנר אמיתי לחיים. לכן אני מנסה בכל יום לעשות משהו שיעלה לך חיוך. תודה על אהבת אין סוף, חברות אמת והשראה שאת נותנת לי/

ניוזלטר -ארכיון