ברוכה הבאה שנת 2022

שנה חדשה הרגלים ישנים. בזמן שהאופוזיציה ממשיכה גם השבוע להחרים את הציבור באי הגעתה לוועדות ולמליאה, הספקנו לקדם חקיקה חשובה לאלופים אולימפיים ולמניעת הטרדות מיניות בעולם הדוגמנות.

תקצבנו תכנית לניקיון חופים והכנסנו הטבות לרכבים היברידיים וחשמליים.

העברנו בקריאה טרומית חקיקה שתעצור את הירי בכלבים משוטטים, והגדלנו את קצבאות הנכים, החיילים והקשישים.

הממשלה הזאת מוכיחה במעשים!

סופ"ש נעים, אלכס קושניר

הישגים

החודש נכנסו לתקף שינויים רבים עליהם עמלנו בדיוני התקציב.

הבטחנו במהלך מערכת הבחירות שנתגמל את מי שמשרת בצבא, עושה מילואים ומשלם מיסים. עם פתיחת שנת 2022 כל חיילי צה"ל: לוחמים, תומכים ועורפיים קיבלו העלאת שכר ב-50%! אליהם הוספנו גם את בני ובנות השירות הלאומי שעובדים קשה בבתי החולים, עם נוער בסיכון, בבתי ספר ותורמים לחברה באופן משמעותי.

את השנה פתחנו גם עם הגדלת המענק השנתי לניצולי שואה ווטרנים באלפי שקלים!

העלינו את קצבאות הנכות לבוגרים וילדים באלפי שקלים והגדלנו את קצבת השלמת ההכנסה לאזרחים ותיקים, כדי שאף קשיש במדינת ישראל לא יישאר מתחת לקו העוני.

זאת רק ההתחלה.

תודה למעריב על הבחירה בי ל-100 המשפיעים בישראל לשנת 2021!

הצעת החוק לפטור ממס על זכיה של אלופים ואלופות הורחבה ואושרה לקריאה שניה ושלישית!

ביום שני ערכתי דיון בוועדת הכספים במטרה להכין את הצעת החוק, שבאה להוקיר את תרומתם האדירה של מי שמייצגים בכבוד את מדינת ישראל.

הצעת החוק המקורית כללה פטור ממס על זכייה לאלופים אולימפיים ופראלימפיים בלבד. לאחר שפניתי לרשות המסים בבקשה להרחיב את החוק לעוד ענפים ולהעניק פטור ממס גם לאלופי עולם, אלופי אירופה וענפים שאינם אולימפיים המטופלים על ידי אגודת איילת, אני שמח לבשר שהבקשה אושרה והחוק שהגישו שר האוצר אביגדור ליברמן וח״כ יוסי שיין הורחב משמעותית!

בנוסף דאגנו לכך שהחוק יחול רטרואקטיבית גם על הזוכים של שנת 2021.

עובדים למען עתיד ירוק יותר

מעודדים מעבר לרכבים היברידיים וחשמליים: אישרנו בוועדה שלושה שינויים חשובים בהטבת שווי השימוש ברכב היברידי. ראשית, הארכנו את הוראת השעה עד שנת 2025 בכדי לתת ודאות למשק. שנית, השארנו את גובה ההטבה 500 ₪ לרכב היברידי, ו-1,000 ₪ לפלאג אין, והגדלנו את ההטבה על רכב חשמלי מ1,000 ₪ ל-1,200 ₪. אנחנו נמשיך לקדם מהלכים ירוקים בוועדת הכספים, לצמצם פליטות גזי חממה, ולדאוג לאוויר נקי עבור הדורות הבאים.

דואגים לחופים נקיים: במהלך דיוני התקציב דרשנו לתקצב את תכנית "שומרי המפרץ", תוכנית נוער חינוכית שתסייע לשמור על ניקיון החופים במדינת ישראל. אני שמח לבשר שדרישתנו אושרה ושלושה מיליון שקלים יוקצו לטובת התוכנית.

בשטח

יצאנו לדרום

השבוע הגענו לסיור וסדרת פגישות בשדרות ונתיבות.

שמחתי לפגוש את ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ולהיחשף לדגש על קידום תעסוקה איכותית בתחומי ההייטק והתעשיות.

משם המשכנו לפגישה וסיור עם ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר,  ונחשפנו לפרויקט דגל משנה חיים, של לימודי פיזיקה וכימיה 5 יחידות.

חדשנות מסוג זה בפריפריה היא קריטית, ואני סומך על שר האוצר אביגדור ליברמן ועל השר לפיתוח הנגב והגליל עודד פורר שיעצימו את הפרויקטים, ויביאו לשגשוג וגדילת הפריפריה.

יש למה לצפות.

בתקשורת

אחת הבעיות המרכזיות של הכלכלה הישראלית זו הריכוזיות.

קשה שלא להבחין שהמוצרים בסופר נמצאים בידיים של 6-5 שחקנים חזקים וגדולים.

לכן אנו פועלים להורדת מכסים. רק לפני שבועיים שר האוצר אביגדור ליברמן הוריד את המכסים על מוצרי חלב, וכבר ניתן לראות מוצרים חדשים על המדפים. כאשר הרפורמה בחקלאות תצא לפועל נראה גם מגוון רחב יותר בירקות והפירות, מה שיוביל להוזלה משמעותית במחירים.

אנו בתחילת התהליך שבסופו נראה ירידה במחירים. תפקידנו לוודא שהשוק נפתח לתחרות ושהרגולציה יורדת.

בעיתונות

תמונת השבוע

שומרים על קשר