במהלך סקירה בועדת הכספים, הציג ערן יעקב את המאבק בהון השחור כאחת המטרות המרכזיות של הרשות, וציין כי השיטה משמשת רבות את אירגוני הפשיעה, כאשר ישראל מפגרת בתחום לעומת העולם המערבי, וכי הפתרון הינו מניעתי באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, לצד תיקוני חקיקה והחמרת הענישה: "נבחן בעסקה מספר נתונים ונדע בהסתברות מאוד גבוה אם הפעולה פיקטיבית, ונעצור אותה". לצד כך הציג יעקב סיפוק מפעילות הרשות במסגרת חלוקת מענקי הקורונה, ועלייה בשיעורי הגבייה בשנת 2021 גם בהשוואה לשנת 2019 שקדמה לקורונה.

מנהל רשות המיסים: "היקף ההון השחור בישראל – מיליארדים רבים"

על סקירתו השבתי כי רשות המסים קיבלה על עצמה במשבר הקורונה משימה שלא הייתה ערוכה אליה, ובסך הכל עמדה בה בגבורה. אבל כשיש מכונה גדולה שנוסעת ומסייעת, עדיין יש אנשים ועסקים שנשארים בשוליים, ואנחנו נצטרך לטפל בהם ולא להזניח אותם בצד.

לממשלה ולמערכת הפיצוי של רשות המסים ושל הביטוח הלאומי צריכה להיות תורת לחימה שכולם יודעים מה לעשות, וברגע האמת יכולים לשלוף אותה מהמגירה, ובכך למנוע אי ודאות. זה הזמן לעשות זאת, בשגרה, ולא כשיורים. חייבים להגדיל את הגביה של רשות המסים באותם החורים השחורים של הכלכלה, ולראות איך נכנסים למקומות בהם לא גבינו, ולא לחפש מתחת לפנס אצל אותם עסקים ושכירים שעובדים ומשלמים מיסים.

רשות המסים צריכה לגבות בצורה צודקת ויעילה, ואני מצפה לשיתוף פעולה שקוף ככל הניתן בוועדה- כך שנוציא את הכלכלה הישראלית מהבוץ אחרי קורונה ושנתיים וחצי ללא תקציב.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments