דבר היו"ר

השבוע הלוחמים ניצחו.

לאחר שנתיים של מאבקים ואי ודאות, נעשה סוף סוף צדק עם הלוחמים, וכפי שישראל ביתנו הבטיחה בתחילת הקדנציה , חוק ממדים ללימודים עבר.

לצערי לצד ההישגים התגלו אינספור ספינים, ופייקים מצד האופוזיציה- כן, גם על גבם של ההורים והחיילים. אבל אנחנו כרגיל מתמקדים בעיקר, וזה העשייה עבורכם. בסוף האמת חזקה יותר מהכל.

שבת שלום וסופ"ש רגוע. שלכם,

אלכס קושניר

חוק ממדים ללימודים עבר! 💪🏼

נלחמנו שנתיים, לא ויתרנו, המאבק היה קשה אבל למען החיילים עשינו הכל כדי שזה יקרה. ממחר הלוחמים והלוחמות המשוחררים יוכלו לקום בראש שקט עם חיוך ולהתפנות לדבר האמיתי – ללימודים.

ישראל ביתנו שמה בתקציב 100 מיליון שקלים כדי שהמלגה תתוקצב מהמדינה, וכעת כל לוחם משוחרר, כל חייל בודד, יהיה זכאי למלגת לימודים בגובה 75%.

הצעת חוק הסיוע הכלכלי אושרה ונכנסה לספר החוקים! 🏅

החוק יעניק לראשונה הטבות מס ל-610 אלף הורים לילדים בגיל יסודיז ויגדיל מענקי עבודה ל-320 אלף עובדים בשכר נמוך.

✔️אנחנו משנים סדר עדיפויות, ומתגמלים לראשונה משפחות עובדות – על ידי מתן הטבת מס להורים לילדים בגיל בית ספר יסודי. הורים יקבלו על כל ילד בגילאי 6-12 נקודות זיכוי ששוות ל5,332 שקלים בשנה ! יש לכם שני ילדים? תחסכו 10 אלף שקלים בשנה! החוק יחול רטרואקטיבית מחודש ינואר 2022.

✔️אנחנו מחזקים את העובדים בשכר נמוך, על ידי תוספת של 40% למענק העבודה. המשמעות עליכם היא מיידית! תוספת של אלפי שקלים לחשבון הבנק. נמשיך לעשות את מה שהתחייבנו אליו בישראל ביתנו- לשנות סדרי עדיפויות, ולדאוג סוף סוף לאזרחים שנושאים בנטל

הצעת החוק להגבלת שטח מדף – עברה בקריאה טרומית!

היום כל מונופול מממש את הרווח שלו על גבי האזרחים, רק לפני מספר שבועות ראינו איך הריקול של שטראוס השאיר מדפים ריקים. לכן הגשתי הצעת חוק שתייצר סביבה תחרותית אמיתית, ותוביל להורדה במחירים לטווח הארוך. כל ספק גדול יוכל לתפוס רק 15% משטח המדף בסופר, וכל הספקים הגדולים יחד לא יוכלו לתפוס יותר מ50% משטח המדף.

כך נגביל את הכוח המונופוליסטי והמחירים המופקעים, וגם נגדיל את התחרות שתאפשר לספקים הקטנים לשים את התוצרת שלהם על המדפים , כדי שהצרכן לא יצטרך סולם או משקפת כדי לראות ספקים קטנים. הפעולה הזאת תביא גם למגוון גדול יותר וגם למחיר טוב יותר לצרכן.

מכינים את מתווה המענקים לעצמאים

בשבועות האחרונים כינסתי את ועדת הכספים פעמים רבות במטרה לקדם ולשפר את מתווה המענקים לעסקים קטנים ובינוניים שנפגעו בחודשי האומיקרון. כפי שהתחייבנו לפני שלושה חודשים – ברגע שיהיו נתונים, נגבש מתווה. אני מקווה שכבר בשבוע הבא נעלה את החוק להצבעה בקריאה שניה ושלישית, כדי שאף עצמאי לא ישאר מאחור.

ח״כ על הבר 🍺

השבוע הגעתי לג'ניה בר – שבכיכר דיזינגוף, לדבר על פוליטיקה בגובה העיניים. הרבה מהעשייה שלנו בכנסת לא יורדת לשטח, ולהרבה מהמהלכים שאני מקדם בוועדת הכספים הציבור לא מודע . לכן היה לי חשוב לבוא ולתת תשובות לציבור, שרוצה לשמוע מה אנחנו עושים עבורו. היה לי כיף גדול לפגוש אנשים שבאמת אכפת להם מהמדינה, שהקדישו מזמנם לשאול שאלות קשות וגם להקשיב.

מחכה כבר לפעם הבאה!

כל מה שמעניין אותם זה הכיסא

כששמעתי השבוע את דבריהם של חברי הכנסת רגב, קיש ושטייניץ מישיבת סיעת הליכוד, לא נשאר בי שום ספק שהם מתמודדים עם סימפטום של התמודדות קשה עם אובדן השלטון. הציניות והבוטות חושפת את הכוונות האמיתיות של כל המהלך שלהם: טובת נתניהו בכל מחיר, גם במחיר של פגיעה בחיילים ובשכבות החלשות ביותר.

בתקשורת

לפני שלושה חודשים התחייבתי לחזור לאופירה וברקו עם בשורות חשובות לעצמאים, ומימוש צעדים להורדת יוקר המחיה.

צפו בראיון המלא:

ניוזלטר -ארכיון