עשינו היסטוריה.
חוק העלאת גיל פרישה לנשים עבר בוועדת הכספים לקריאה שניה ושלישית!
בחודשיים האחרונים קיימתי אינספור דיונים שנכנסו אל תוך הלילה על חוק העלאת גיל פרישה. יחד עם השותפות שלי, שהתעקשו ובצדק להשמיע את קולן החשוב לאורך כל הדרך , חברות הכנסת: מיכל רוזין, ג'ידא רינאווי זועבי, אפרת רייטן, נעמה לזימי, אימן חטיב יאסין, נירה שפק וטטיאנה מזרסקי.
גיבשנו מתווה שהוא תוצר של מחשבה רבה, שידאג לכל הנשים בחברה, עם השקעה של למעלה ממיליארד₪ עבור מנגנוני הגנה רבים וביניהם: מענקים, הבטחת הכנסה, הכשרות מקצועיות, העלאת רף הדיסריגארד, הנגשה ועוד.
תוחלת החיים בעולם ובישראל בפרט נמצאת במגמת עליה מתמדת, ורוב מדינות המערב התאימו עצמן כבר לפני שנים. רק במדינת ישראל הנושא נדחה פעם אחר פעם, ובמקום להתייחס להשלכות הקשות על דור העתיד, פוליטיקאים התייחסו למושבם בהווה.
העלאת גיל הפרישה לנשים תמנע מנשים רבות לחיות בעוני, תשפר את שיעורי התעסוקה ותעלה את רמת החיים של כלל הציבור. ולצד זאת, תותאם לשכבות החלשות, שיקבלו מעטפת הגנה שלא תשאיר אף אישה מאחור.
אני רוצה להודות לכן, חברות כנסת יקרות שהייתן לי לשותפות לאורך כל הדרך, עבדתן בחריצות ובעקשנות, תוך מחשבה עמוקה על כל אישה ואישה. כך פרלמנט צריך לעבוד.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments